Danas 16. prosinca put nas je odveo u specijalnu dječju bolnicu u Bistri. Učenici 5.c razreda pomogli su utovariti sve potrepštine koje su djeca donijela skupljajući kroz mjesec dana. Skupilo se puno toga.
U 9h krenuli smo psihologica Tanja Prskalo, gospodin Antun Dodić i vjeroučiteljica Barbara Dodić. Dočekali su nas osmijesi na licima, predivnih ljudi, gospodina Tomislava Šarića, te medicinskih sestara. Svaki pogled i osmijeh bio je neprocjenjiv i veliki dar nama koji smo došli u bolnicu. Odmah na početku unijeli smo sve prikupljene stvari i zaista smo bili ponosni što smo toliko toga skupili. Nakon toga gospodin Tomislav pokazao nam je bolnicu i uveo nas na intenzivni dio bolnice gdje smo susreli djecu sa raznim poteškoćama koja trebaju 24-satnu njegu.
Medicinske sestre su bile predivne i pune ljubavi oko djece. U svojim srcima osjetili smo pravi duh darivanja, pravi duh žrtve i poniznosti. Biti tu za drugoga, darivati svoje sve kako bi dijete moglo živjeti svoje poslanje na ovom svijetu. Uvijek se javlja pitanje zašto netko mora trpjeti. U svojoj okolini prepoznajemo djeliće ljubavi i darujmo druge onim što imamo i za što smo stvoreni.
U ime škole i svih nas hvala svakom tko je pomislio na dječju bolnicu Bistra i darivao nešto od sebe. Neka vas Bog stostruko nagradi.
Naša učenica 7.b razreda Ana Markoljević u četvrtak 12.12.2024. sudjelovala je na izboru učenika za Nacionalno vijeće učenika RH koje se održalo u Osnovnoj školi Gradec.
Ana je predstavila našu školu te iznijela svoje ideje o tome kako unaprijediti ulogu učenika u odgojno-obrazovnom sustavu. Opisala je projekte i aktivnosti koji se odvijaju u našoj školi i koji mogu biti primjer uključivanja učenika u razvoj i napredak škole.
U četvrtak, 12.12.2024., učenici šestih razreda koji uče njemački jezik sudjelovali su u radionici “Weihnachtsworkshop” pod vodstvom svojih učiteljica Antonije Štefanič Agić i Marije Žulj Zurovec.
Radionica je bila osmišljena u obliku postaja na kojima su učenici, podijeljeni u dvije grupe, rješavali različite jezične zadatke. Kroz interaktivne aktivnosti na njemačkom jeziku proširili su svoj vokabular na temu Božića i blagdanskih običaja, te su razvijali osnovne komunikacijske vještine. Učenici su imali priliku primijeniti svoje znanje njemačkog jezika u stvarnim situacijama kroz praktične i zabavne zadatke.
Posebno smo ponosni na našu pobjedničku ekipu – Noa Medved (6.b), Luka Žugec (6.a) i Donat Golubić (6.c), koji su osvojili 1. mjesto u natjecateljskom zadatku! Njihov uspjeh je još veći kad znamo da je do sada u tom zadatku sudjelovalo čak 93 grupe učenika raznih uzrasta, uključujući osnovne i srednje škole.
U subotu je održano Županijsko natjecanje u kojem su naši učenici osvojili medalje. Patrik Duvnjak, učenik 5. razreda osvojio je zlatnu, a Jakov Bašić, 8.razred, srebrnu medalju.
U dvorani OŠ Rude odigrano gradsko natjecanje u futsalu za dječake 5. i 6. razreda OŠ Samobora i Svete Nedelje.
Nastupile su ekipe iz OŠ Bogumila Tonija, OŠ Samobor, OŠ Mihaela Šiloboda, OŠ Rude, OŠ Sveta Nedelja, OŠ Milana Langa, Bregana, OŠ Vladimir Deščak
Ekipa naše škole osvojila je odlično 2. mjesto čime se plasirala na Županijsko natjecanje iz futsala za dječake 5. i 6. razreda OŠ Zagrebačke županije koje će se održati u našoj školi 28.3.2025. godine.
Za ekipu su nastupili :
Luka Vidović, Ian Horvat Šutić, Ivano Kriste, Niko Prka, Andro Knez, Gabrijel Trnar, Marko Huzjan, Dmytro Anhurets, Josip Mijat Jukić, Nikola Vaniček i Matej Kiseljak.